30 Οκτωβρίου 2017

Τα νέα των τμημάτων υποδομής του Πιερικού Αρχέλαου




Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των αγωνιστικών υποχρεώσεων των τμημάτων υποδομής του Πιερικού Αρχέλαου το διήμερο που μας πέρασε.

Το Σάββατο, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, οι Κορασίδες επικράτησαν με 17-110 του ΦΟ Αριδαίας σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Διαιτητής: Καραμανλής
Δεκάλεπτα: 1-30, 5-58, 11-80, 17-110.
ΦΟ Αριδαίας (Ελευθεριάδου): Ασβεστοπούλου 10, Τριγκάκη 3, Γιαννακοπούλου Π., Παπαγεωργίου 2, Γεωργιάδου 2, Γιαννακοπούλου Α., Σαμαρά.
ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Μάντζου 8, Κιλ 2, Κιολέογλου 8, Τσοκαλίδου 12, Λεκάι 14, Συμεωνίδου 13, Παπαζιώγα 4, Μάντη 16, Διονυσίδου 7, Παντζιάλα 8, Καρανικόλα 18.

Βαθμολογία (4 αγώνες)
1. Πιερικός Αρχέλαος 8
2. ΑΓΕ Πιερίας 7
3. Εδεσσαϊκός BC 6
4. ΑΟΚ Βέροιας 6
5. ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας 5
6. ΦΟ Αριδαίας 3*

*έχει ένα μηδενισμό

Την Κυριακή, στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, οι Έφηβοι ηττήθηκαν από τους Πάνθηρες με 57-61, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Διαιτητές: Μητσιμπόνας – Τοπαλίδης.
Δεκάλεπτα: 8-16, 20-22, 27-43, 57-61.
ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Τοπούζης): Ταβαντζής 8, Καρυπίδης 1, Τζιοβάρας, Ζησόπουλος 18 (5), Μπόζογλου 4 (1), Τσιρογιάννης 17, Δημουλιός, Ζιώγας 6, Καζαντζανίδης 3 (1), Σιδηρόπουλος.
ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Ιορδανίδης, Πολυχρόνης 23 (5), Καρατόλιος 10 (1), Αδαμόπουλος 18, Λαγαμτζής, Κούτσικας 2, Λόγυρος 2, Σκρέτας 6 (1).

Βαθμολογία (4 αγώνες)
1. ΑΓΕ Πιερίας 7
2. ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 7
3. ΓΑΣΠ Πάνθηρες 7
4. ΑΚΕ Πιερίας 6
5. ΓΑΣ Μελίκης 5
6. ΑΟΚ Αιγινιακός 0*

*έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Θυμίζουμε ότι την Τετάρτη 1 Νοεμβρίου στις 20:00. στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτοχώρου Πύρρος Δήμας, οι Παίδες αντιμετωπίζουν τον Μέγα Αλέξανδρο Λεπτοκαρυάς, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ GREEKGLISH !

loading...