1 Οκτωβρίου 2017

1-2 την Α.Ο Καρδίας ο Πιερικός με ολική ανατροπή

Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος έδειξε το πραγματικό του πρόσωπο και πραγματοποίησε την ολική ανατροπή μέσα στην Νέα Ραιδεστό με αντίπαλο τον Α.Ο.ΚΑΡΔΙΑ 1-2, (1-0 το ημίχρονο). Οι «μελανόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι έχοντας ευκαιρίες αλλά η ομάδα της ΚΑΡΔΙΑΣ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Μανιό στο 36΄. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κατερινιώτες μπήκαν αποφασισμένοι για όλα πιέζοντας και στο 47΄ με γκολ του Παπαδόπουλου ισοφάρισαν σε 1-1. Στο 75΄ ο Γκουντρουμπής σε ένα όμορφο γκολ σε εκτέλεση διαμόρφωσε το τελικό 1-2 για τους μελανόλευκους. Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ ικανοποίησε πλήρως τους αρκετούς φιλάθλους του που βρέθηκαν στο γήπεδο. Οι μελανόλευκοι παρουσίασαν μια συγκροτημένη ομάδα συμπαγής στην άμυνα και έχοντας αυτοπεποίθηση και ζήλο για το ποθούμενο αποτέλεσμα. Ο ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ευχαριστεί τον Α.Ο.ΚΑΡΔΙΑ για την άψογη φιλοξενία που παρείχε στην αποστολή και στους φιλάθλους μας. Επίσης ευχαριστεί τους φιλάθλους του ΠΙΕΡΙΚΟΥ που υποστήριξαν θερμά και συνεχώς τους ποδοσφαιριστές μας. Η ομάδα της Κατερίνης έδειξε καλά στοιχεία μέσα στον αγωνιστικό χώρο υποσχόμενοι πολλά για το μέλλον της. Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ αγωνίστηκε με τους: (προπονητής Νίκος Θεοδοσιάδης), Παπατολίκας, Λαζαρίδης, Τουλκερίδης(28΄ Παπαδόπουλος), Κανταρτζής, Τερζής, Κυριλλίδης(46΄Γκουντρουμπής), Κοκονόζι(72΄Παραφέστας), Καρτσαμπάς(65΄Κωστίκος), Κραγιόπουλος, Κτιστόπουλος, Σαμανίδης. Μετείχαν επίσης στην 18άδα οι: Τουλίκας, Λαμπίρης, Τοπουζλής.