27 Ιανουαρίου 2016

Εκπληκτικός ο Πιερικός επιβλήθηκε 4-0 του Αιγινιακού για το Κύπελλο

Με εντυπωσιακό τρόπο προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Ε.Π.Σ. Πιερίας 2015-2016 ο Πιερικός, συντρίβοντας τον Αιγινιακό με 4-0 και ανατρέποντας έτσι το 2-1 με το οποίο είχαν επικρατήσει οι Αιγινιώτες στο πρώτο παιχνίδι. Το σκορ διαμορφώθηκε μέσα σε 28 λεπτά με τους Κατερινιώτες να
ανοίγουν το σκορ στο 4' με τον Κατσιαμήτα, τον Κουρούπη στο 14' με πέναλτι να κάνει το 2-0, τον Πέεφ να κάνει το 3-0 στο 29' και τον Κατσιαμήτα να διαμορφώνει το τελικό 4-0 στο 32.

Το katerinisport.gr, η πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας σας προσέφερε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε, λεπτό προς λεπτό από το γήπεδο του Πιερικού, την εξέλιξη του αγώνα. Στον άλλο ημιτελικό, η Πύδνα Κίτρους "σφράγισε" και τυπικά το εισιτήριο για τον τελικό, κερδίζοντας στο γήπεδο του Βατανιακού την Αναγέννηση Κολινδρού με 2-0 (στο πρώτο παιχνίδι οι Κιτριώτες είχαν κερδίσει μέσα στον Κολινδρό με 5-1).