10 Φεβρουαρίου 2015

1ο ΕΠΑΛ Κατερίνης – 3ο ΓΕΛ Γιαννιτσών / 5 - 1

Νίκη με σκορ 5 - 1 και πρόκριση για την ομάδα Ποδοσφαίρου κοριτσιών του σχολείου μας στην επόμενη φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Σχολικών αγώνων. Τα κορίτσια του 1ου ΕΠΑΛ νίκησαν  τον αντίστοιχο τμήμα του 3ου ΓΕΛ Γιαννιτσών και πλέον θα αντιμετωπίσουν στην επόμενη φάση σχολείο της
Θεσσαλονίκης εκτός έδρας.  Ο προπονητής και Καθηγητής φυσικής αγωγής κ.  Συρόπουλος Δημήτριος χαρακτήρισε «Πύρρειος Νίκη» αφού στο επόμενο παιχνίδι  θα στερηθεί την  συμμετοχή της καλύτερης παίχτριας λόγω κάρτας.  Οι υπόλοιπες μαθήτριες που θα συμμετέχουν  θα πρέπει να καλύψουν το κενό της  και να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό.  Το παιχνίδι κύλισε ομαλά για την ομάδα της Κατερίνης η οποία άνοιξε το σκορ σχετικά νωρίς με την Μετενίδου Γ . η οποία ξέφυγε από τα δεξιά και πλάσαρε την αντίπαλο τερματοφύλακα. Η ίδια παίχτρια διπλασίασε το σκορ 5 λεπτά αργότερα με παρόμοιο τρόπο. Τα κορίτσια του ΓΕΛ Γιαννιτσών αντέδρασαν και μείωσαν με απευθείας εκτέλεση φάουλ όμως το 1ο ΕΠΑΛ αύξησε το δείκτη του σκορ σε  3 -  1 με την Τάχου Ε. πριν το ημίχρονο. Το παιχνίδι έκλεισε με 2 ακόμη τέρματα σε δεύτερο μέρος για την ομάδα της Πιερίας.

1ο ΕΠΑΛ Κατερίνης ( Συρόπουλος Δημήτρης ) : Ταιπλιάδου , Τάχου Β., Ιωσηφίδου Μ. , Μετενίδου Γ. , Στεφανίδου , Τσιαπάρη Γ. , Τσαταλμπά, Λούκα , Τάχου Ε., Φωτοπούλου, Τριγωντζή Ι. , Γερομιχαλού