Την Κυριακή 13 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στην Κατερίνη Φιλανθρωπικός Αγώνας Ποδοσφαίρου υπέρ του Εκκλησιαστικού Κοινωνικού Παντοπωλείου «Ο Τροφοδότης».
Ο Αγώνας διοργανώθηκε έπειτα από πρωτοβουλία του Συλλόγου Κοκκινοπλιτών Ν. Πιερίας «Ο ΌΛυμπος» και του Πολιτιστικού Συλλόγου Κονταριώτισσας «Πίερες».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiD7iqJZh6aM10k6sVfcLnbU3HMCdUq0joXHNr_g2bYmgIkxykb8pJny-Hp9VJffdIoIovFO35vx6rgeZQ8ofwZoPjFhIeT4PhXFn775xDeCowYl7pXgu1Caod_OkyxWeLxeqBcqgsSQLk/s320/20151213_120551%255B2%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjoPEKvqbte07KdOQ8PdLauD6bBQZ1jmjp70Y8hkFlmkO4cS3k1qNf6WWLuURphPrePZIB87H3PwB-zJI4RAuzBWA4zuee4x8UWg1U6itVTZmMT-RzPeTg1USARColq-FYZm9_xxbhcF0s/s320/20151213_115655%255B2%255D.jpg)
Ο Αγώνας έλαβε χώρα στο γήπεδο του Αθλητικού Κέντρου Κατερίνης, ενώ την έναρξή του κήρυξε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος κ. Γεώργιος.
Ο Σεβασμιώτατος ευχαρίστησε τόσο τα μέλη των Διοκητικών Συμβουλίων των δύο Συλλόγων όσο και τους αθλητές για τη συμπαράστασή τους στο κοινωνικό και φιλανθρωπικό έργο της τοπικής Εκκλησίας.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ GREEKGLISH !