9 Νοεμβρίου 2014

Θρίαμβος του Ολυμπιακού Βόλου επί της Λάρισας

Στα «ερυθρόλευκα» βάφτηκε το μεγάλο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής, με τον Ολυμπιακό Βόλου να θριαμβεύει εντός έδρας της Λάρισας 2-0. Δύο παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν ως αλλαγή στον αγώνα, ήταν κι αυτοί που έγραψαν την ιστορία ενός ακόμα ντέρμπι ανάμεσα στους δύο συλλόγους.

Ο Γιώργος Θέος, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο με δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Αποστολίδη έκανε το 1-0 στο 77' για να έρθει ο Αλέξανδρος Νικολιάς με κεφαλιά στο 90' να «σφραγίσε»" τη 2η νίκη του Ολυμπιακού στο 2ο όμιλο.

Αντίθετα η Λάρισα γνώρισε τη 2η ήττα της, έπεσε στην 4η θέση, τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Λαμία.Ο αγώνας διακόπηκε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, καθώς από τη συνεχή ρίψη καπνογόνων δεν ήταν δυνατή η διεξαγωγή του.