15 Νοεμβρίου 2011

Χρυσό η Έυη Γαβριηλίδου σε διεθνές τουρνουά Tae Kwon do στο Ζάγκρεμπ

Κεντρική Μακεδονία Χρυσό η Έυη Γαβριηλίδου σε διεθνές τουρνουά Tae Kwon do στο Ζάγκρεμπ

Με συμμετοχή 1200 αθλητών – τριων από 45 χώρες, στις 5 και 6 Νοεμβρίου 2011 πραγματοποιήθηκε στο Ζάγκρεμπ της Κροατίας το Διεθνές Τουρνουά Tae Kwon Do. Από τον Α.Σ. Taekwondo «Φίλιππος» Γιαννιτσών η Εύη Γαβριηλίδου στα -59Kgr Νεανίδων μετά από 4 αγώνες κατέλαβε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο δίνοντας ακόμα μία φορά υποσχέσεις για το μέλλον με την πολύ καλή εμφάνισή της.

Επίσης πολύ καλά αγωνίστηκε στα -52Kgr Νεανίδων η Τουλγαρίδου Κωνσταντίνα που έχασε στο 2ο αγώνα στον χρυσό πόντο, όπως επίσης και στο χρυσό πόντο έχασε και ο αθλητής Τοψίνογλου Ηλίας στην κατηγορία παίδων. Ο προπονητής Γιάννης Γαβριηλίδης μεταξύ άλλων μας είπε: συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους, όλοι, νικητές και ηττημένοι απέκτησαν καλές εμπειρίες, που θα τους χρησιμεύσουν στο μέλλον.